Tüprag Metal Madencilik San. Ve Tic. A.ş.

Tüprag Metal Madencilik San. Ve Tic. A.ş. Tüprag Metal Madencilik San. Ve Tic. A.ş. resmi  

TÜPRAG Metal Madencilik San. ve Tic. A.Ş.

Tüprag Metal Madencilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, merkezi Kanada'da bulunan Eldorado Gold Madencilik Firmasının Türkiye'de kurulu şirketidir.
Tüprag, Türkiye'de metalik maden aramaları ve işletmeciliği yapmak için 1986 yılında kurulmuş ve bu güne kadar  aldığı yüzlerce maden arama ruhsatında arama yapmıştır.   Söz konusu arama çalışmaları sonucunda,Uşak-Kışladağ ve Menderes-Efemçukuru gibi önemli altın yataklarını bulmuştur.

Bulunan altın yataklarının bazıları şirketin yatırım ölçeğinin altında kalmış olup bazıları için ise yeni ilave arama çalışmaların yapılmasına ihtiyaç bulunmaktadır. Kışladağ altın madeninde arama safhası tamamlanarak üretim safhasına geçilmiştir. Kışladağ altın madeni yıllık üretimi ile Avrupa'nın en büyük altın madeni olacaktır. Efemçukuru altın madeni ise 2011 yılında üretime başlamıştır.

Tüprag, bu güne kadar 280 milyon dolarlık yatırımı gerçekleştirilen, Uşak Kışladağ Atın Madeninde Mayıs 2006 tarihinden itibaren altın üretimine başlamıştır ve şu ana kadar yaklaşık 40 ton altın üretimi gerçekleştirilmiştir.

Tüprag bulduğu madenleri , ulusal ve uluslararası çevre standartlarına göre işletip, Türkiye'de yatırım, üretim ve istihdama katkı sağlayarak büyümeyi hedeflemektedir.




 

 

Uygunsuz içerik bildir

Firma kategorileri : Tüm Madenler firmalarını göster

Tüm madenci arkaşlarımıza kazasız günler dileriz...